• Izabela Albrycht
  Dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa w AGH w Krakowie, przewodnicząca Women4Cyber Poland
  Jest współzałożycielką Women4Cyber, inicjatywy zainaugurowanej przez European Cyber Security Organisation (ECSO) w Brukseli i prezydentem polskiego oddziału Women4Cyber.

  Izabela zainicjowała działalność Polskiego Klastra Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland, w którym pełni funkcję przewodniczącej Rady Doradczej. Jest współzałożycielką Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC i członkinią jego Rady Programowej.

  Jest także członkinią Rady do Spraw Bezpieczeństwa i Obronności w ramach Narodowej Rady Rozwoju w Kancelarii Prezydenta RP. W latach 2016 – 2023 była przewodniczącą, a następnie członkinią Rady do Spraw Cyfryzacji II, III i IV kadencji przy Kancelarii Premiera Rady Ministrów. W latach 2020 - 2022 była członkinią Grupy Doradczej NATO ds. nowych i przełomowych technologii, gdzie współtworzyła koncept DIANA (Defence Accelerator Fund for North Atlantic). Za działalność w Grupie, wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej, otrzymała odznaczenie honorowe Bene Merito Ministra Spraw Zagranicznych RP.

  Od 2010 do 2021 r. była prezesem Instytutu Kościuszki. W latach 2019-2020 wchodziła w skład Global Future Council on Cybersecurity w ramach World Economic Forum w Genewie. W latach 2020 – 2022 była członkinią Zarządu DIGITAL EUROPE, aktualnie wspiera działalność tej organizacji w ramach Digital Resilience Executive Council. Członkinii Rady Nadzorczej Asseco Poland S.A., ComCERT S.A, i National Defence Systems.

  Politolog, absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.